Castricum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Castricum (kthjellim).


Castricum
—  komuna  —
stema_figuraCastricum vlag.svg
Pamje nga Castricum

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Kryeqëndra Castricum
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°33′06″V 4°39′30″L / 52.551667°V 4.65833°L / 52.551667; 4.65833 (Castricum)Koordinatat: 52°33′06″V 4°39′30″L / 52.551667°V 4.65833°L / 52.551667; 4.65833 (Castricum)
Sipërfaqja 59,92 km2
Popullsia 34.629 banorë 2010
Dendësia 577,92 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0251, 072, 075
Kodi Postar 1489, 1900-1906, 1920-1921
Vendndodhja
Castricum is located in Hollandë
Castricum
Castricum
Castricum – harta_foto
www.castricum.nl

Castricum është një komunë në provincën Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 59.92 km² dhe popullsi 34629 banorë[1]. Castricum është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]