Alkmaar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alkmaar
Alkmaar Accijnstoren.jpg
Flamuri i Alkmaar
Stema zyrtare e Alkmaar
Popullsia
 • Total93.912
Faqja zyrtarewww.alkmaar.nl

Alkmaar është një bashki në provincën Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 31.22 km² dhe popullsi 93912 banorë[2]. Alkmaar është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]