Heemstede

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Heemstede (kthjellim).


Heemstede
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Heemstede.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Heemstede
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°21′10″V 4°37′12″L / 52.352778°V 4.62°L / 52.352778; 4.62 (Heemstede)Koordinatat: 52°21′10″V 4°37′12″L / 52.352778°V 4.62°L / 52.352778; 4.62 (Heemstede)
Sipërfaqja 9,64 km2
Popullsia 26.060 banorë 2010
Dendësia 2.703,32 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 023
Kodi Postar 2100-2106
Kodi statistikor 0397
Heemstede is located in Hollandë
Heemstede
Heemstede
Heemstede – harta_foto
www.heemstede.nl

Heemstede është një komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 9.64 km² dhe popullsi 26060 banorë[1]. Heemstede është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]