Langedijk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Langedijk (kthjellim).


Langedijk
—  komuna  —
stema_figuraLangedijk vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Langedijk
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°41′37″V 4°47′40″L / 52.693611°V 4.7944°L / 52.693611; 4.7944 (Langedijk)Koordinatat: 52°41′37″V 4°47′40″L / 52.693611°V 4.7944°L / 52.693611; 4.7944 (Langedijk)
Sipërfaqja 26,99 km2
Popullsia 26.994 banorë 2012
Dendësia 1.000,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0226, 072
Kodi Postar 1720-1724, 1830-1834
Kodi statistikor 0416
Langedijk is located in Hollandë
Langedijk
Langedijk
Langedijk – harta_foto
www.gemeentelangedijk.nl

Langedijk është një komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 26.99 km² dhe popullsi 26994 banorë[1]. Langedijk është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]