Zeevang

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Zeevang (kthjellim).


Zeevang
—  komuna  —
stema_figuraZeevang vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Oosthuizen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°35′09″V 5°02′18″L / 52.585833°V 5.03833°L / 52.585833; 5.03833 (Zeevang)Koordinatat: 52°35′09″V 5°02′18″L / 52.585833°V 5.03833°L / 52.585833; 5.03833 (Zeevang)
Sipërfaqja 55,23 km2
Popullsia 6.306 banorë 2010
Dendësia 114,18 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0299
Kodi Postar 1470-1477
Kodi statistikor 0478
Oosthuizen is located in Hollandë
Oosthuizen
Oosthuizen
Zeevang – harta_foto
www.zeevang.nl

Zeevang është një qytet dhe komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 55.23 km² dhe popullsi 6306 banorë[1]. Oosthuizen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]