Uitgeest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Uitgeest (kthjellim).


Uitgeest
—  komuna  —
stema_figuraUitgeest vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Uitgeest
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°31′45″V 4°42′37″L / 52.5291667°V 4.7102778°L / 52.5291667; 4.7102778 (Uitgeest)Koordinatat: 52°31′45″V 4°42′37″L / 52.5291667°V 4.7102778°L / 52.5291667; 4.7102778 (Uitgeest)
Sipërfaqja 22,31 km2
Popullsia 12.673 banorë 2010
Dendësia 568,04 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0251
Kodi Postar 1910, 1911
Kodi statistikor 0450
Uitgeest is located in Hollandë
Uitgeest
Uitgeest
Uitgeest – harta_foto
www.uitgeest.nl

Uitgeest është një qytet dhe komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 22.31 km² dhe popullsi 12673 banorë[1]. Uitgeest është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]