Ouder-Amstel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Ouder-Amstel (kthjellim).


Ouder-Amstel
—  komuna  —
stema_figuraOuder-Amstel flag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Ouderkerk aan de Amstel
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°17′26″V 4°54′42″L / 52.290556°V 4.911667°L / 52.290556; 4.911667 (Ouder-Amstel)Koordinatat: 52°17′26″V 4°54′42″L / 52.290556°V 4.911667°L / 52.290556; 4.911667 (Ouder-Amstel)
Sipërfaqja 25,81 km2
Popullsia 13.212 banorë 1/2/2012
Dendësia 511,89 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 020
Kodi Postar 1115, 1190, 1191
Kodi statistikor 0437
Ouderkerk aan de Amstel is located in Hollandë
Ouderkerk aan de Amstel
Ouderkerk aan de Amstel
Ouder-Amstel – harta_foto
www.ouder-amstel.nl

Ouder-Amstel është një komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 25.81 km² dhe popullsi 13212 banorë[1]. Ouderkerk aan de Amstel është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]