Stede Broec

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Stede Broec (kthjellim).


Stede Broec
—  komuna  —
stema_figuraStede-Broec vlag.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Bovenkarspel
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°42′02″V 5°13′31″L / 52.70055°V 5.2252778°L / 52.70055; 5.2252778 (Stede Broec)Koordinatat: 52°42′02″V 5°13′31″L / 52.70055°V 5.2252778°L / 52.70055; 5.2252778 (Stede Broec)
Sipërfaqja 16,42 km2
Popullsia 21.268 banorë 2010
Dendësia 1.295,25 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0228
Kodi Postar 1610-1614
Kodi statistikor 0532
Bovenkarspel is located in Hollandë
Bovenkarspel
Bovenkarspel
Stede Broec – harta_foto
www.stedebroec.nl

Stede Broec është një komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 16.42 km² dhe popullsi 21268 banorë[1]. Bovenkarspel është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]