Haarlemmermeer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Haarlemmermeer (kthjellim).


Haarlemmermeer
—  komuna  —
stema_figuraHaarlemmermeer vlag 1965.svg
Pamje nga Haarlemmermeer

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Hoofddorp
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°18′03″V 4°39′55″L / 52.300833°V 4.6652778°L / 52.300833; 4.6652778 (Haarlemmermeer)Koordinatat: 52°18′03″V 4°39′55″L / 52.300833°V 4.6652778°L / 52.300833; 4.6652778 (Haarlemmermeer)
Sipërfaqja 185,28 km2
Popullsia 142.882 banorë 2010
Dendësia 771,17 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 020, 023, 0252, 0297
Kodi Postar 1117-1119, 1160-1161, 1170-1175, 1435-1438, 2130-2144, 2150-2158, 2165
Kodi statistikor 0394
Vendndodhja
Hoofddorp is located in Hollandë
Hoofddorp
Hoofddorp
Haarlemmermeer – harta_foto
www.haarlemmermeer.nl

Haarlemmermeer është një komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 185.28 km² dhe popullsi 142882 banorë[1]. Hoofddorp është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]