Hoofddorp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hoofddorp (kthjellim).


Hoofddorp
—  woonplaats  —
Hoofddorp is located in Hollandë
Hoofddorp
Hoofddorp
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Haarlemmermeer
Koordinatat 52°18′22″V 4°41′31″L / 52.30617°V 4.691849°L / 52.30617; 4.691849 (Hoofddorp)Koordinatat: 52°18′22″V 4°41′31″L / 52.30617°V 4.691849°L / 52.30617; 4.691849 (Hoofddorp)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Hoofddorp – harta_foto

Hoofddorp është një qytezë në Haarlemmermeer, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Hoofddorp – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare