Beemster

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Beemster (kthjellim).


Beemster
—  komuna  —
stema_figuraBeemster flag.svg
Pamje nga Beemster

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Kryeqëndra Middenbeemster
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°33′00″V 4°55′40″L / 52.55°V 4.92778°L / 52.55; 4.92778 (Beemster)Koordinatat: 52°33′00″V 4°55′40″L / 52.55°V 4.92778°L / 52.55; 4.92778 (Beemster)
Sipërfaqja 72,08 km2
Popullsia 8.592 banorë 2010
Dendësia 119,2 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0299
Kodi Postar 1460-1464
Vendndodhja
Middenbeemster is located in Hollandë
Middenbeemster
Middenbeemster
Beemster – harta_foto
www.beemster.net/

Beemster është një bashki në provincën Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 72.08 km² dhe popullsi 8592 banorë[1]. Middenbeemster është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]