Naarden

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Naarden (kthjellim).


Naarden
—  komuna  —
stema_figuraNaarden vlag.svg
Pamje nga Naarden

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Naarden
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°17′31″V 5°09′50″L / 52.291944°V 5.163889°L / 52.291944; 5.163889 (Naarden)Koordinatat: 52°17′31″V 5°09′50″L / 52.291944°V 5.163889°L / 52.291944; 5.163889 (Naarden)
Sipërfaqja 32,89 km2
Popullsia 17.038 banorë 2010
Dendësia 518,03 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 035
Kodi Postar 1410-1414
Kodi statistikor 0425
Vendndodhja
Naarden is located in Hollandë
Naarden
Naarden
Naarden – harta_foto
www.naarden.nl

Naarden është një komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 32.89 km² dhe popullsi 17038 banorë[1]. Naarden është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]