Opmeer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Opmeer (kthjellim).


Opmeer
—  komuna  —
stema_figuraOpmeer vlag.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Opmeer
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°42′12″V 4°56′38″L / 52.7033°V 4.944°L / 52.7033; 4.944 (Opmeer)Koordinatat: 52°42′12″V 4°56′38″L / 52.7033°V 4.944°L / 52.7033; 4.944 (Opmeer)
Sipërfaqja 41,98 km2
Popullsia 11.382 banorë 2010
Dendësia 271,13 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0226, 0229
Kodi Postar 1660-1663, 1715-1719
Kodi statistikor 0432
Opmeer is located in Hollandë
Opmeer
Opmeer
Opmeer – harta_foto
www.opmeer.nl

Opmeer është një komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 41.98 km² dhe popullsi 11382 banorë[1]. Opmeer është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]