Heemskerk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Heemskerk (kthjellim).


Heemskerk
—  komuna  —
stema_figuraHeemskerk vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Heemskerk
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°30′39″V 4°40′22″L / 52.5108333°V 4.672778°L / 52.5108333; 4.672778 (Heemskerk)Koordinatat: 52°30′39″V 4°40′22″L / 52.5108333°V 4.672778°L / 52.5108333; 4.672778 (Heemskerk)
Sipërfaqja 31,73 km2
Popullsia 38.892 banorë 2010
Dendësia 1.225,72 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0251
Kodi Postar 1960-1969
Kodi statistikor 0396
Heemskerk is located in Hollandë
Heemskerk
Heemskerk
Heemskerk – harta_foto
www.heemskerk.nl

Heemskerk është një komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 31.73 km² dhe popullsi 38892 banorë[1]. Heemskerk është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]