Heerhugowaard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Heerhugowaard (kthjellim).


Heerhugowaard
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Heerhugowaard.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Heerhugowaard
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°40′06″V 4°50′26″L / 52.66833°V 4.840556°L / 52.66833; 4.840556 (Heerhugowaard)Koordinatat: 52°40′06″V 4°50′26″L / 52.66833°V 4.840556°L / 52.66833; 4.840556 (Heerhugowaard)
Sipërfaqja 39,97 km2
Popullsia 51.253 banorë 2010
Dendësia 1.282,29 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 072
Kodi Postar 1700-1705
Kodi statistikor 0398
Heerhugowaard is located in Hollandë
Heerhugowaard
Heerhugowaard
Heerhugowaard – harta_foto
www.heerhugowaard.nl

Heerhugowaard është një komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 39.97 km² dhe popullsi 51253 banorë[1]. Heerhugowaard është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]