Laren

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Laren (kthjellim).


Laren
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Laren, North Holland.svg
Pamje nga Laren

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Laren
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°15′V 5°14′L / 52.25°V 5.23°L / 52.25; 5.23 (Laren)Koordinatat: 52°15′V 5°14′L / 52.25°V 5.23°L / 52.25; 5.23 (Laren)
Sipërfaqja 12,39 km2
Popullsia 11.342 banorë 2010
Dendësia 915,42 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 035
Kodi Postar 1250-1252
Kodi statistikor 0417
Vendndodhja
Laren is located in Hollandë
Laren
Laren
Laren – harta_foto
www.laren.nl

Laren është një komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 12.39 km² dhe popullsi 11342 banorë[1]. Laren është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]