Bloemendaal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bloemendaal (kthjellim).


Bloemendaal
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Bloemendaal.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Kryeqëndra Overveen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°24′10″V 4°37′41″L / 52.402778°V 4.6280556°L / 52.402778; 4.6280556 (Bloemendaal)Koordinatat: 52°24′10″V 4°37′41″L / 52.402778°V 4.6280556°L / 52.402778; 4.6280556 (Bloemendaal)
Sipërfaqja 43,29 km2
Popullsia 22.045 banorë 2010
Dendësia 509,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 023
Kodi Postar 2050-2061, 2110-2114,2120, 2121
Overveen is located in Hollandë
Overveen
Overveen
Bloemendaal – harta_foto
www.bloemendaal.nl

Bloemendaal është një komunë në provincën Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 43.29 km² dhe popullsi 22045 banorë[1]. Overveen është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]