Schermer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Schermer (kthjellim).


Schermer
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Schermer.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Stompetoren
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°36′24″V 4°51′04″L / 52.60667°V 4.8511°L / 52.60667; 4.8511 (Schermer)Koordinatat: 52°36′24″V 4°51′04″L / 52.60667°V 4.8511°L / 52.60667; 4.8511 (Schermer)
Sipërfaqja 64,44 km2
Popullsia 5.361 banorë 2010
Dendësia 83,19 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0299, 072
Kodi Postar 1636, 1840-1847
Kodi statistikor 0458
Stompetoren is located in Hollandë
Stompetoren
Stompetoren
Schermer – harta_foto
www.schermer.nl

Schermer është një komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 64.44 km² dhe popullsi 5361 banorë[1]. Stompetoren është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]