Bussum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bussum (kthjellim).


Bussum
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Bussum.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Kryeqëndra Bussum
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°16′27″V 5°09′47″L / 52.2741667°V 5.1630556°L / 52.2741667; 5.1630556 (Bussum)Koordinatat: 52°16′27″V 5°09′47″L / 52.2741667°V 5.1630556°L / 52.2741667; 5.1630556 (Bussum)
Sipërfaqja 8,11 km2
Popullsia 32.128 banorë 2010
Dendësia 3.961,53 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 035
Kodi Postar 1400-1406
Bussum is located in Hollandë
Bussum
Bussum
Bussum – harta_foto
www.bussum.nl

Bussum është një komunë në provincën Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 8.11 km² dhe popullsi 32128 banorë[1]. Bussum është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]