Wijdemeren

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Wijdemeren (kthjellim).


Wijdemeren
—  komuna  —
stema_figuraWijdemeren vlag.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Loosdrecht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°14′V 5°07′L / 52.23°V 5.12°L / 52.23; 5.12 (Wijdemeren)Koordinatat: 52°14′V 5°07′L / 52.23°V 5.12°L / 52.23; 5.12 (Wijdemeren)
Sipërfaqja 76,55 km2
Popullsia 23.403 banorë 2010
Dendësia 305,72 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0294, 035
Kodi Postar 1230-1244, 1394, 3625
Kodi statistikor 1696
Loosdrecht is located in Hollandë
Loosdrecht
Loosdrecht
Wijdemeren – harta_foto
www.wijdemeren.nl

Wijdemeren është një qytet dhe komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 76.55 km² dhe popullsi 23403 banorë[1]. Loosdrecht është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]