Loosdrecht

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Loosdrecht (kthjellim).


Loosdrecht
—  woonplaats  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Komuna Wijdemeren
Koordinatat 52°11′57″V 5°08′03″L / 52.1991667°V 5.1341667°L / 52.1991667; 5.1341667 (Loosdrecht)Koordinatat: 52°11′57″V 5°08′03″L / 52.1991667°V 5.1341667°L / 52.1991667; 5.1341667 (Loosdrecht)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Loosdrecht is located in Hollandë
Loosdrecht
Loosdrecht

Loosdrecht është një qytezë në Wijdemeren, provinca UtrechtHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Loosdrecht – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Utrecht