Wormerland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Wormerland (kthjellim).


Wormerland
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Wormerland.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Wormer
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°30′31″V 4°52′17″L / 52.508611°V 4.8713889°L / 52.508611; 4.8713889 (Wormerland)Koordinatat: 52°30′31″V 4°52′17″L / 52.508611°V 4.8713889°L / 52.508611; 4.8713889 (Wormerland)
Sipërfaqja 45,14 km2
Popullsia 15.873 banorë 2010
Dendësia 351,64 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0299, 075
Kodi Postar 1456-1458, 1530-1534, 1546
Kodi statistikor 0880
Wormer is located in Hollandë
Wormer
Wormer
Wormerland – harta_foto
www.wormerland.nl

Wormerland është një qytet dhe komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 45.14 km² dhe popullsi 15873 banorë[1]. Wormer është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]