Drechterland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Drechterland (kthjellim).


Drechterland
—  komuna  —
stema_figuraDrechterland vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Kryeqëndra Hoogkarspel
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°41′42″V 5°10′31″L / 52.695°V 5.1752778°L / 52.695; 5.1752778 (Drechterland)Koordinatat: 52°41′42″V 5°10′31″L / 52.695°V 5.1752778°L / 52.695; 5.1752778 (Drechterland)
Sipërfaqja 80,72 km2
Popullsia 19.282 banorë 2010
Dendësia 238,88 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0228, 0229
Kodi Postar 1606-1611, 1616, 1617, 1696, 1697
Kodi statistikor 0498
Hoogkarspel is located in Hollandë
Hoogkarspel
Hoogkarspel
Drechterland – harta_foto
www.drechterland.nl

Drechterland është një komunë në provincën Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 80.72 km² dhe popullsi 19282 banorë[1]. Hoogkarspel është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]