Harenkarspel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Harenkarspel (kthjellim).


Harenkarspel
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Harenkarspel.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Tuitjenhorn
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°44′04″V 4°46′14″L / 52.7344°V 4.770556°L / 52.7344; 4.770556 (Harenkarspel)Koordinatat: 52°44′04″V 4°46′14″L / 52.7344°V 4.770556°L / 52.7344; 4.770556 (Harenkarspel)
Sipërfaqja 54,83 km2
Popullsia 16.076 banorë 2010
Dendësia 293,2 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0224, 0226
Kodi Postar 1738, 1744-1749
Kodi statistikor 0395
Tuitjenhorn is located in Hollandë
Tuitjenhorn
Tuitjenhorn
Harenkarspel – harta_foto
www.harenkarspel.nl

Harenkarspel është një komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 54.83 km² dhe popullsi 16076 banorë[1]. Tuitjenhorn është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]