Schagen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Schagen (kthjellim).


Schagen
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Schagen.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Schagen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°47′19″V 4°48′07″L / 52.788611°V 4.801944°L / 52.788611; 4.801944 (Schagen)Koordinatat: 52°47′19″V 4°48′07″L / 52.788611°V 4.801944°L / 52.788611; 4.801944 (Schagen)
Sipërfaqja 19,35 km2
Popullsia 18.722 banorë 2010
Dendësia 967,55 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0224
Kodi Postar 1741-1742
Kodi statistikor 0441
Schagen is located in Hollandë
Schagen
Schagen
Schagen – harta_foto
www.schagen.nl

Schagen është një komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 19.35 km² dhe popullsi 18722 banorë[1]. Schagen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]