Blaricum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Blaricum (kthjellim).


Blaricum
—  komuna  —
stema_figuraBlaricum vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Kryeqëndra Blaricum
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°16′22″V 5°14′32″L / 52.272778°V 5.24222°L / 52.272778; 5.24222 (Blaricum)Koordinatat: 52°16′22″V 5°14′32″L / 52.272778°V 5.24222°L / 52.272778; 5.24222 (Blaricum)
Sipërfaqja 15,58 km2
Popullsia 8.962 banorë 2010
Dendësia 575,22 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 035
Kodi Postar 1260, 1261
Blaricum is located in Hollandë
Blaricum
Blaricum
Blaricum – harta_foto
www.blaricum.nl

Blaricum është një komunë në provincën Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 15.58 km² dhe popullsi 8962 banorë[1]. Blaricum është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Blaricum – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale