Hollands Kroon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hollands Kroon (kthjellim).


Hollands Kroon
—  komuna  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Anna Paulowna
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°51′43″V 4°49′21″L / 52.86194°V 4.8225°L / 52.86194; 4.8225 (Hollands Kroon)Koordinatat: 52°51′43″V 4°49′21″L / 52.86194°V 4.8225°L / 52.86194; 4.8225 (Hollands Kroon)
Sipërfaqja 665 km2
Popullsia 47.613 banorë 2010
Dendësia 71,6 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31)
Hollands Kroon – harta_foto
www.hollandskroon.nl

Hollands Kroon është një qytet dhe komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 665 km² dhe popullsi 47613 banorë[1]. Anna Paulowna është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]