Hoorn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hoorn (kthjellim).


Hoorn
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Hoorn.svg
Pamje nga Hoorn

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Hoorn
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°39′08″V 5°03′59″L / 52.6522°V 5.0663889°L / 52.6522; 5.0663889 (Hoorn)Koordinatat: 52°39′08″V 5°03′59″L / 52.6522°V 5.0663889°L / 52.6522; 5.0663889 (Hoorn)
Sipërfaqja 53,26 km2
Popullsia 70.206 banorë 2010
Dendësia 1.318,17 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0229
Kodi Postar 1620-1628, 1689, 1695
Kodi statistikor 0405
Vendndodhja
Hoorn is located in Hollandë
Hoorn
Hoorn
Hoorn – harta_foto
www.hoorn.nl

Hoorn është një komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 53.26 km² dhe popullsi 70206 banorë[1]. Hoorn është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]