Purmerend

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Purmerend (kthjellim).


Purmerend
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Purmerend.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Purmerend
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°30′18″V 4°57′51″L / 52.505°V 4.9641667°L / 52.505; 4.9641667 (Purmerend)Koordinatat: 52°30′18″V 4°57′51″L / 52.505°V 4.9641667°L / 52.505; 4.9641667 (Purmerend)
Sipërfaqja 24,56 km2
Popullsia 79.035 banorë 2010
Dendësia 3.218,04 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0299
Kodi Postar 1440-1448, 1481
Kodi statistikor 0439
Purmerend is located in Hollandë
Purmerend
Purmerend
Purmerend – harta_foto
www.purmerend.nl

Purmerend është një komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 24.56 km² dhe popullsi 79035 banorë[1]. Purmerend është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]