Oostzaan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Oostzaan (kthjellim).


Oostzaan
—  komuna  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Oostzaan
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°26′26″V 4°52′44″L / 52.440556°V 4.87889°L / 52.440556; 4.87889 (Oostzaan)Koordinatat: 52°26′26″V 4°52′44″L / 52.440556°V 4.87889°L / 52.440556; 4.87889 (Oostzaan)
Sipërfaqja 16,13 km2
Popullsia 9.152 banorë 2010
Dendësia 567,39 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 075
Kodi Postar 1510, 1511
Kodi statistikor 0431
Oostzaan is located in Hollandë
Oostzaan
Oostzaan
Oostzaan – harta_foto
www.oostzaan.nl

Oostzaan është një komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 16.13 km² dhe popullsi 9152 banorë[1]. Oostzaan është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]