Uithoorn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Uithoorn (kthjellim).


Uithoorn
—  komuna  —
stema_figuraUithoorn vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Uithoorn
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°14′32″V 4°49′30″L / 52.2422°V 4.825°L / 52.2422; 4.825 (Uithoorn)Koordinatat: 52°14′32″V 4°49′30″L / 52.2422°V 4.825°L / 52.2422; 4.825 (Uithoorn)
Sipërfaqja 19,49 km2
Popullsia 28.314 banorë 2012
Dendësia 1.452,74 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0297
Kodi Postar 1420-1424
Kodi statistikor 0451
Uithoorn is located in Hollandë
Uithoorn
Uithoorn
Uithoorn – harta_foto
www.uithoorn.nl

Uithoorn është një qytet dhe komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 19.49 km² dhe popullsi 28314 banorë[1]. Uithoorn është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]