Medemblik

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Medemblik (kthjellim).


Medemblik
—  komuna  —
stema_figuraMedemblik vlag.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Medemblik
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°44′38″V 5°03′41″L / 52.743889°V 5.0613889°L / 52.743889; 5.0613889 (Medemblik)Koordinatat: 52°44′38″V 5°03′41″L / 52.743889°V 5.0613889°L / 52.743889; 5.0613889 (Medemblik)
Sipërfaqja 179 km2
Popullsia 27.366 banorë 2010
Dendësia 152,88 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0227, 0228, 0229
Kodi Postar 1619, 1654-1657, 1670, 1671, 1674-1679, 1680-1688, 1691, 1692, 1693
Kodi statistikor 0420
Medemblik is located in Hollandë
Medemblik
Medemblik
Medemblik – harta_foto
www.medemblik.nl

Medemblik është një komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 179 km² dhe popullsi 27366 banorë[1]. Medemblik është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]