Muiden

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Muiden (kthjellim).


Muiden
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Muiden.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Muiden
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°19′45″V 5°04′17″L / 52.3291667°V 5.0713889°L / 52.3291667; 5.0713889 (Muiden)Koordinatat: 52°19′45″V 5°04′17″L / 52.3291667°V 5.0713889°L / 52.3291667; 5.0713889 (Muiden)
Sipërfaqja 36,51 km2
Popullsia 6.510 banorë 2010
Dendësia 178,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0294
Kodi Postar 1398, 1399
Kodi statistikor 0424
Muiden is located in Hollandë
Muiden
Muiden
Muiden – harta_foto
www.muiden.nl

Muiden është një komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 36.51 km² dhe popullsi 6510 banorë[1]. Muiden është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]