Beverwijk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Beverwijk (kthjellim).


Beverwijk
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Beverwijk.svg
Pamje nga Beverwijk

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Kryeqëndra Beverwijk
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°29′11″V 4°39′23″L / 52.4863889°V 4.6563889°L / 52.4863889; 4.6563889 (Beverwijk)Koordinatat: 52°29′11″V 4°39′23″L / 52.4863889°V 4.6563889°L / 52.4863889; 4.6563889 (Beverwijk)
Sipërfaqja 20,38 km2
Popullsia 38.850 banorë 2010
Dendësia 1.906,28 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0251
Kodi Postar 1940-1949
Vendndodhja
Beverwijk is located in Hollandë
Beverwijk
Beverwijk
Beverwijk – harta_foto
www.beverwijk.nl

Beverwijk është një komunë në provincën Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 20.38 km² dhe popullsi 38850 banorë[1]. Beverwijk është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]