Huizen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Huizen (kthjellim).


Huizen
—  komuna  —
stema_figuraHuizen vlag.svg
Pamje nga Huizen

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Huizen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°17′58″V 5°15′11″L / 52.29944°V 5.2530556°L / 52.29944; 5.2530556 (Huizen)Koordinatat: 52°17′58″V 5°15′11″L / 52.29944°V 5.2530556°L / 52.29944; 5.2530556 (Huizen)
Sipërfaqja 23,28 km2
Popullsia 41.940 banorë 2010
Dendësia 1.801,55 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 035
Kodi Postar 1270-1277
Kodi statistikor 0406
Vendndodhja
Huizen is located in Hollandë
Huizen
Huizen
Huizen – harta_foto
www.huizen.nl

Huizen është një komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 23.28 km² dhe popullsi 41940 banorë[1]. Huizen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]