Amstelveen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Amstelveen (kthjellim).


Amstelveen
Flag of Amstelveen
Official seal of Amstelveen
Location of Amstelveen
Population
 • Total80.722
Websitewww.amstelveen.nl

Amstelveen është një qytet dhe komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 44.05 km² dhe popullsi 80722 banorë[1]. Amstelveen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]