Haarlemmerliede en Spaarnwoude

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Haarlemmerliede en Spaarnwoude
—  komuna  —
stema_figuraHaarlemmerliede en Spaarnwoude vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Halfweg
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°23′50″V 4°42′43″L / 52.39722°V 4.711944°L / 52.39722; 4.711944 (Haarlemmerliede en Spaarnwoude)Koordinatat: 52°23′50″V 4°42′43″L / 52.39722°V 4.711944°L / 52.39722; 4.711944 (Haarlemmerliede en Spaarnwoude)
Sipërfaqja 21,08 km2
Popullsia 5.404 banorë 2010
Dendësia Gabim shprehjeje: Shenjë e panjohur "," pikësimi banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 020, 023
Kodi Postar 1165, 2060, 2061, 2064, 2065
Kodi statistikor 0393
Halfweg is located in Hollandë
Halfweg
Halfweg
Haarlemmerliede en Spaarnwoude – harta_foto
www.haarlemmerliede.nl

Haarlemmerliede en Spaarnwoude është një komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 21.08 km² dhe popullsi 5404 banorë[1]. Halfweg është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]