Bergen (Holanda e Veriut)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bergen
Flamuri i Bergen
Stema zyrtare e Bergen
Popullsia
 • Gjithsej30.989
Faqja zyrtarewww.bergen-nh.nl

Bergen është një qytet dhe komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 119.83 km² dhe popullsi 30989 banorë[1]. Bergen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]