Yermo, California

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yermo, California
qytet
Vendndodhja
Yermo, California is located in SHBA
Yermo, California
Yermo, California

Koordinatat: 34°54′18″V 116°49′13″P / 34.90500°V 116.82028°P / 34.90500; -116.82028

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal California
Qarku San Bernardino
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 588 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Pacific (PST)-8
Verore PDT-7
Kodi Postal 92398
Prefiksi 442/760
Koordinatat 34° 54′ 18″ Veri

116° 49′ 13″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.yermocsd.org

Yermo, California është një qytet në qarkun San Bernardinoshtetit federal California, SHBA. Qyteti ka një lartësi mbidetare prej 588 m (1929 ft). [1]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Yermo". Geographic Names Information System. United States Geological Survey. Marrë më prill 9, 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Yermo, California – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale