Yernes y Tameza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yernes y Tameza
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Yernes y Tameza is located in Spanjë
Yernes y Tameza
Yernes y Tameza

Koordinatat: 43°15′0″V 6°7′45″P / 43.25000°V 6.12917°P / 43.25000; -6.12917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oviedo
Kryetari i Bashkisë José Ramón Fernández Díaz
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.63 km2
Popullsia 168 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit tamezano
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33826
Koordinatat 43° 15′ 0″ Veri

6° 7′ 45″ Perëndim


Yernes y Tameza është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oviedo, të provincës Asturias, në Asturias. Yernes y Tameza ka 168 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.63 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]