Yjet e të ardhmes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Një përkushtim i dashur për gjeneratën e tretë të artistëve shqiptarë të cilët pothuajse ishin harruar në periudhun e tranzicionit social dhe ekonomike. Këto talente kreative, shumë prej të cilëve ishin mësuesit tanë, vazhdojnë për të jetuar në korniza, shpesh duke luftuar që të mbijetojnë. referenca [1]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Zhanri: Social Drama
  • Producent:Edmond Topi
  • Regjizor: Edmond Topi
  • Skenari: Edmond Topi
  • Fotofrafia: Leonard Qendro
  • Muyika: Saimir Cili
  • Kasti: Margarita Xhepa, Tinka Kurti, Reshat Arbana, Luftar Paja

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]