Yochanan Vollach

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Yochanan Vollach
Të dhënat vetjake
Emri i plotëיוחנן וולך
Datëlindja (1945-05-14) maj 14, 1945 (78 vjeç)
VendlindjaKiryat Bialik, Mandatory Palestine
Gjatësia1.86 m (6 ft 1 in)
PozicioniMbrojtës
Karriera me të rinjtë
1958–1962Maccabi Kiryat Bialik
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1962–1965Maccabi Kiryat Bialik
1965–1977Hapoel Haifa
1977–1979Maccabi Haifa30(1)
1985–1990HKFC
Karriera ndërkombëtare
1968–1971Izraeli12(1)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase
Yochanan Vollach

Johanan Vollah, (ang.:Yochanan Vollach heb.יוחנן וולך), lindi më 14 maj të vitit 1945Izraeli, është futbollist izraelit.

Gjatë karrierës ka luajtur për këto ekipe: