Jump to content

Yoko Ono

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Yoko Ono ka lindur më 18 shkurt 1933, është një artiste japoneze multimediale, këngëtare, kompozitore dhe aktiviste e paqes, e njohur gjithashtu për punën e saj në artin e shfaqjes dhe filmat. Ajo performon në anglisht dhe japonisht. Ajo është e njohur si gruaja e dytë dhe e veja e këngëtarit dhe kompozitorit John Lennon të Beatles.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Yoko Ono retrospective opens in Frankfurt" [Retrospektiva e Yoko Ono hapet në Frankfurt] (në anglisht). Yahoo Malaysia. shkurt 16, 2013. Arkivuar nga origjinali më shtator 12, 2013.