Jump to content

Yoshio Okada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Yoshio Okada
Të dhënat vetjake
Emri i plotëYoshio Okada
Datëlindja(1926-08-11)gusht 11, 1926
VendlindjaHyogo, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniMbrojtës
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
Kwangaku Club
Rokko Club
Karriera ndërkombëtare
1951-1954Japonia7(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Yoshio Okada (11 Gusht 192622 Qershor 2002) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1951 3 0
1952 0 0
1953 0 0
1954 4 0
Gjithsej 7 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]