Yukio Tsuda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Yukio Tsuda
Të dhënat vetjake
Emri i plotëYukio Tsuda
Datëlindja(1917-08-15)gusht 15, 1917
VendlindjaHyōgo, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniPortier
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
East Japan Heavy Industries
Karriera ndërkombëtare
1940-1951Japonia4(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Yukio Tsuda (15 Gusht 191717 Prill 1979) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1940 1 0
1941 0 0
1942 0 0
1943 0 0
1944 0 0
1945 0 0
1946 0 0
1947 0 0
1948 0 0
1949 0 0
1950 0 0
1951 3 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]