Zafarraya

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zafarraya
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Zafarraya is located in Spanjë
Zafarraya
Zafarraya

Koordinatat: 36°58′V 4°8′P / 36.967°V 4.133°P / 36.967; -4.133

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Alhama
Kryetari i Bashkisë José Miguel Muñoz Ortigosa (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 58 km2
Lartësia 893 m (m.n.d.)
Popullsia 2112 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Zafarrayero, -a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18128
Faqja Zyrtare www.zafarraya.net


Zafarraya ështënjë komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alhama, të provincës Granada, në Andalusia. Zafarraya ka 2112 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 58 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]