Zahara de los Atunes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zahara de los Atunes
Komunë
noform
Zahara de los Atunes
Stema_figura
Vendndodhja
Zahara de los Atunes is located in Spanjë
Zahara de los Atunes
Zahara de los Atunes

Koordinatat: 36°8′7″V 5°50′44″P / 36.13528°V 5.84556°P / 36.13528; -5.84556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Provinca Cádiz
Qarku La Janda
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 12 m (m.n.d.)
Popullsia 1200 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Zahareños/ Zahareñas
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11393
Prefiksi (+34) 956 43/45
Koordinatat 36° 8′ 7″ Veri

5° 50′ 44″ Perëndim


Zahara de los Atunes ështënjë komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Janda, të provincës Provinca Cádiz, në Andalusia. Zahara de los Atunes ka 1200 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]