Zaho

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Zakho
زاخو‎‎
Qytet
noform
Vendndodhja
Zakho is located in Iraku
Zakho
Zakho

Koordinatat: 37°9′42″N 42°40′0″E / 37.16167°N 42.66667°E / 37.16167; 42.66667

Administrimi
Shteti Flamuri Iraku
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 440 m (m.n.d.)
Popullsia 350.000 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+3
Koordinatat 37° 9′ 42″ Veri

42° 40′ 0″ Lindje

Zakho (Arabisht: زاخو‎‎) është qytet në veri të Irakut, ndodhet disa kilometra prej kufirit Irak-Turqi. Qyteti ka 350.000 banorë.