Zamora, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Zamora, Spanjë
Komunë
noform
Duero river over the city of Zamora.
Stema_figuraBandera de Zamora.svg
Vendndodhja
Zamora, Spanjë is located in Spanjë
Zamora, Spanjë
Zamora, Spanjë

Koordinatat: 41°29′56″V 5°45′20″P / 41.49889°V 5.75556°P / 41.49889; -5.75556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Zamora
Qarku Tierra del Pan
Kryetari i Bashkisë Rosa María Valdeón Santiago
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 149.28 km2
Lartësia 652 m (m.n.d.)
Popullsia 66293 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Zamoranos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 49001-49028
Prefiksi 980
Koordinatat 41° 29′ 56″ Veri

5° 45′ 20″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-zamora.org


Zamora, Spanjë është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra del Pan, të provincës Zamora, në Castile dhe León. Zamora, Spanjë ka 66293 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 149.28 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]