Zanfina Ismajli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zanfina Ismajli
InstrumentetVokal
Shtëpitë diskografikeZani

Zanfina Ismaili (lindur 10 Maj 1986) në Prishtinë është një këngëtare shqiptare nga Prishtina.

Zanfina Ismaili ka fituar vendin e parë në festivalin e verës "Çelësi muzikor" që është mbajtur në Prishtine ne vitin 2006 me kengen As i fundit as i pari.

Deri me tani ajo ka 2 albume te edituara me 2003 te quajtur Zani dhe me 2006 Nje puthje dhe disa videoklipe nder te cilat jane: Gajdexhiu, Cocaina i cili ishte i punuar me qellime humanitare dhe fliste kunder droges, pastaj vie ne radhe dueti i saj me motren Adelinen i quajtur Dy motra nje frajer, pas ketij videoklipi me motren ajo beri BOOM me kengen dhe klipin Partizani i vogel-klip i cili u pelqye nga te gjithe sepse Zanfina ne te tregoi talentin për transformim duke nderruar 7 stile. Ndërsa ne vitin 2006 ajo ka nxjerr ne shitje hitin e saj me te quajtur As i fundit as i pari videoklipi i te cilit mund te krahasohet me ata të huajt dhe me te cilin po theu rekord në shikueshmeri ne internet.

Ne vitin 2007 ajo merr pjese ne TopFest 4 ku merr çmimin Digitalb me kengen Ti s'do tia dish per mua.

Projekti i saj i fundit per 2009 ishte soundtrack per filmin Koha e Kometes.